Assos

Assos için 16 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Assos Plajları

Assos Hakkında
Assos Kadırga Koyu
Assos Behramkale
Assos Ulaşım
İstanbul Bandırma Üzerinden Assos'a Nasıl Gidilir
Assos Nerede
Assos Plajları
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Assos'a Nasıl Gidilir
İzmir'den Assos'a Nasıl Gidilir
İstanbul Bursa Üzerinden Assos'a Nasıl Gidilir
Assos Ne Yenir Ne İçilir
Assos Sokakağzı
Ankara'dan Assos'a Nasıl Gidilir
Assos Ne Zaman Gidilir
Assos'ta Gezilecek Yerler
Assos Tatil
Assos Limanı
Truva (Troya) Antik Kenti
Assos Su ve Doğa Sporları
Assos Yapılması Gerekenler
Assos Konaklama
Assos Athena Tapınağı
Assos Tarihi
Assos Babakale
Assos Alışveriş
Assos Sivrice
Assos Gülpınar (Chryse Antik Kenti)
Apollon Smintheus Tapınağı

 

Assos, Antik Yunan Dönemi'ni gözler önüne seren tarihi alanlarıyla birlikte mükemmel temizlikte plajlar sunuyor. Mavi bayrak ödüllü plajların da bulunduğu bölgede dalış için uygun olan yerler de mevcut.

Assos Liman Plajı: Assos Antik Liman, balık restoranları, iskeleler ve taş otellerle çevrili tarihi ve etkileyici bir nokta. Taşlık olan Assos Antik Liman kıyısında eski palamut depolarının restore edilmesi ile hizmete açılmış olan butik oteller ve kamp alanları bulunuyor. Tesislerin önündeki tahta iskelelerden denize girmek mümkün.  

Assos Liman Plajı  

Assos Yeşil Liman: Turistik tesisin bulunmadığı Assos Yeşil Liman, birkaç yazlık evin olduğu kendi halinde, sakin bir koy. Temiz denizi ve gözlerden uzak olduğu için tercih edilebilir. Assos'tan Babakale yönüne doğru giderken soldaki ilk sapak sizi Yeşil Liman'a götürüyor. Yaklaşık 4 km. ilerledikten sonra tabelasını göreceksiniz. Ardından denize doğru 2 km daha gitmeniz yeterli.  

Assos Koruoba Sahili: Assos'tan, Babakale yönüne doğru ilerlerken, Yeşil Liman tabelasından sonra denize doğru giden 2. sapak sizi Koruoba'ya ulaştırıyor. Koruoba köyünün içinden geçtikten sonra biraz dolambaçlı ancak muhteşem manzaralı bir yoldan sahile iniyorsunuz.

Assos Sivrice: Sivrice, dar ve taşlık bir plaja sahip. Bu nedenle denizi oldukça temiz ve berrak. Denize rahat girilmesi için tahta iskeleler yapılmış. Assos'tan Babakale'ye doğru ilerlerken 9. km'de Bektaş Köyü ile karşılaşıyorsunuz. Bektaş Köyü'nün içinden ilerleyerek yaklaşık 3 km. denize doğru inerek Sivrice Feneri'nin de olduğu koya ulaşmış oluyorsunuz.  

Assos Sivrice  

Assos Sokakağzı: Yanındaki Sivrice'ye göre daha geniş ve kumluk bir plajı mevcut. Assos'tan, Babakale'ye doğru ilerlerken 11. km'de Balabanlı Köyü ile karşılaşıyorsunuz. Balabanlı Köyü'ne girmeden sola dönerek denize doğru 3,5 km gittiğinizde Sokakağzı'na ulaşıyorsunuz.  

Kadırga Koyu: Assos’un en gözde plajlarından biri olan Kadırga Koyu, mavi bayrak ödülüne sahip. Assos'a yaklaşık 2 km. uzaklıkta olan plajın tertemiz, berrak bir denizi, geniş, uzun bir kumsalı bulunuyor. Kadırga plajına zeytin ağaçlarıyla çevrili bir yoldan yürüyerek ulaşmak mümkün. Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK